Zimowe Półkolonie dla dzieci

Zimowe Półkolonie dla dzieci
21 grudnia 2015 wtm-admin

Wrocławski Klub Anima i Wrocławski Teatr Młodych zapraszają serdecznie wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na 5 DNI WSPANIAŁEJ ZABAWY!

Każdego dnia dzieci będą miały okazję przeżyć niezapomniane przygody pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, aktorów i wokalistów, występujących na scenach całej Polski, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Półkolonie zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty. Sygnatury: DOL/199/20151229 i DOL/198/20151229.

TURNUSY:

1-5 lutego 2016 r.

8-12 lutego 2016 r.

godziny: 8:00-15:00

MIEJSCE:

Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, Wrocław, www.klubanima.pl

ZAPEWNIAMY:

opiekę doświadczonych animatorów i pedagogów

posiłki: II śniadanie, ciepły obiad, owoce i napoje

ubezpieczenie NNW

pamiątkowe prezenty dla każdego dziecka na koniec turnusu

wspaniale spędzony czas i dobrą zabawę

GRUPY WIEKOWE:

I GRUPA 7-9 lat (max 25 osób)

II GRUPA 10-12 lat (max 25 osób)

KOSZT  TURNUSU:

340,00 zł / osoba

oferujemy zniżkę 10% dla rodzeństwa

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu. Wpłat należy dokonywać w Klubie Anima, ul. Pilczycka 47.

INFORMACJE I ZAPISY:

Wrocławski Klub Anima oraz Wrocławski Teatr Młodych

e-mail: anima@klubanima.pl  oraz biuro@teatrmlodych.pl

tel. 735 391 812

tel. 735 391 813

tel. (71) 351-12-71

PROGRAM PÓŁKOLONII

Półkolonie składają się z pięciu dni, podczas których dzieci odkrywają i rozwijają swoje artystyczne pasje. Poznają świat teatru, muzyki, tańca i śpiewu. Zajęcia teatralne powodują eksplozję wyobraźni i zachęcają do  kreatywnej zabawy w tworzenie postaci. Zajęcia muzyczne uczą radości obcowania z dźwiękami, a zajęcia taneczne pomagają rozwijać koordynację ruchową. Pozostały czas zostanie wypełniony zajęciami plastycznymi, na których dzieci stworzą między innymi elementy kostiumów i maski, a wszystko to w formie doskonałej, kreatywnej zabawy! zaplanowano również wyjście do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, gdzie dzieci będą mogły zobaczyć w jakim otoczeniu kształcą się przyszli aktorzy, jak wyglądają pracownie lalek i masek.

Efektem końcowym 5 dni pracy będzie mini musical, który dzieci zaprezentują w piątkowe popołudnie rodzicom.

 

PLAN DNIA

08:00 – 09:00 / świetlica, zajęcia plastyczne – tworzenie scenografii do spektaklu

09:00 – 10:30 / warsztaty teatralne (podział na 2 grupy wiekowe)

10:30 – 11:00 / II śniadanie

11:00 – 12:30 / warsztaty taneczne (grupa I) / warsztaty muzyczne (grupa II)

12:30 – 13:00 / obiad

13:15 – 14:45 / warsztaty muzyczne (grupa I)/ warsztaty taneczne (grupa II)

14:45 – 15:30 / bawimy się i czekamy na rodziców, prace nad scenografią

** warsztaty z masek i z lalek – jeden raz w tygodniu

*** w czwartek – wyjście do PWST

Piątek, godz. 17:00 – WYSTĘP DLA RODZICÓW

 

KORZYŚCI:

Uczestnictwo w zajęciach artystycznych niesie ze sobą ogromne korzyści dla dziecka:

Rozwija umiejętność pracy w zespole.

Uczy poprawnego mówienia, dziecko staje się bardziej komunikatywne.

Zajęcia z emisji głosu pokazują jak mówić, aby być nie tylko zrozumiałym, ale też dobrze słyszanym.

Taniec to rekreacja, ale również wyrabianie koordynacji ruchowej i słowno-ruchowej, dziecko uczy się podzielności uwagi.

Zajęcia artystyczne dzięki pracy nad wyobraźnią rozwijają kreatywność dziecka.

Poprzez pracę w przestrzeni scenicznej, tworzenie oraz użycie rekwizytów dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Dzięki rozmowom oraz prelekcjom przygotowanym przez instruktorów na każdy temat i dzień, dzieci rozwijają ciekawość świata oraz wyrabiają dobry gust już w wieku dziecięcym.

Poprzez realizację zadań i etiud uczą się zasad panujących w otaczającym świecie oraz prawideł rządzących ludzkimi relacjami i uczuciami

 

KADRA PÓŁKOLONII

KIEROWNIK PÓŁKOLONIIAnita Ignasiak, certyfikowany kierownik wypoczynku, pilot wycieczek, przewodnik miejski. Wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, animator czasu wolnego z wieloletnim stażem. Posiada kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej.

WYCHOWAWCY:

Malwina Magdalena Rusów –  warsztaty teatralne oraz taneczne.

Malwina jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Pedagogika Szkolna z Animacją Kultury, studentką Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Sztukę aktorską poznawała w Państwowym Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała m.in. w Wrocławskim Teatrze Młodych, Dolnośląskim Teatrze Młodego Widza oraz Teatrze Młodego Widza z Wolimierza. Aktualnie realizuje zwycięski projekt w konkursie im. Jana Dormana ogłoszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego na najlepszy spektakl dla młodzieży i towarzyszące mu działania edukacyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie warsztatowe i animacyjne. Autorka scenariuszy bajek dla dzieci i młodzieży. Zafascynowana teatrem Jana Dormana, wielkiego reformatora teatru dla dzieci w Polsce. Uwielbia scenę, teatr, taniec i pracę z ludźmi. 

Andrzej Mandziuk –  poprowadzi warsztaty teatralne

W 2002 roku skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną przy Teatrze dramatycznym im. T.Szewczenki w Tarnopolu (Ukraina), kwalifikacja aktor teatru.W 2009 roku z wyróżnieniem skończył Narodową Akademię Kultury i Sztuki w Kijowie (Ukraina), kierunek „Sztuka teatralna”, kwalifikacja reżyser.

Od 2012 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu. Swój aktorski debiut w Polsce rozpoczął we Wrocławskiej Operze jako artysta chóru dodatkowego w megawidowisku «Bal maskowy» D.Verdiego.

Od sierpnia 2012 pracuje jako aktor w Teatrze Młodego Widza z Wolimierza, a od 2015 związany z Wrocławskim Teatrem Młodych, gdzie gra i reżyseruje spektakl „Pomagajek, czyli historia z brodą”.

W 2013 założył Ukraińsko-polski teatr młodzieżowy «Debiut». W listopadzie 2013 roku teatr «Debiut» zwyciężył w Nysie podczas XXXI edycji Ogólnopolskiego przeglądu teatralnego «Proscenium» ze spektaklem «Sam na sam» aut. I.Tandur (reż. A.Mandziuk) i zdobył nagrodę Grand Prix.

Wystąpił jako reżyser opery dziecięcej «Mucha-Cokotucha» w przedszkolu Król Maciuś im. J.Korczaka, premiera której odbyła się w Klubie muzycznym «Firlej» w marcu 2013 roku we Wrocławiu.

Olga Mandziuk – zajęcia muzyczne

W 2000 roku z wyróżnieniem skończyła Państwową szkołę muzyczną nr 1 wTarnopolu, wydział „Instrumentów klawiszowych”, pianista. W 2004 roku z wyróżnieniem skończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną im. S. Kruszelnickiej w Tarnopolu (Ukraina), kierunek „Dyrygentura chóralna”, kwalifikacja chórmistrz, nauczyciel śpiewu. W 2007 roku skończyła Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu (Ukraina), kierunek „Muzyczna pedagogika i edukacja”, kwalifikacja magister pedagogiki muzycznej. 2005-2012 – nauczyciel muzyki i śpiewu oraz kierownik chóru w Państwowej szkole sztuk dla dzieci w Tarnopolu.

Od 2012 mieszka we Wrocławiu i pracuje jako nauczyciel muzyki w Autorskim Przedszkolu Niepublicznym Król Maciuś im. J.Korczaka we Wrocławiu. Od 2012 do 2014 dyrygent Chóru Młodzieżowego w Kościele Greckokatolickim pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. Od 2013 roku prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży przy Związku Ukraińców w Polsce/Koło we Wrocławiu oraz pracuje jako pedagog muzyczny przy ukraińsko-polskim teatrze młodzieżowym «Debiut».
Od 2014 roku pracuje jako nauczyciel muzyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej Leonardo da Vinci we Wrocławiu.

Tomasz Lipka – zajęcia plastyczne – tworzenie masek

Aktor Wrocławskiego Teatru Młodych, gdzie wciela się w rolę tytułowego Pomagajka; student Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury ze specjalizacja teatralną.

Jagoda Siegień – zajęcia plastyczne – Muppety ze skarpety

Studentka czwartego roku na Wydziale Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prowadziła zajęcia na „Uniwersytecie dzieci” organizowane we wrocławskiej PWST oraz warsztaty w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Współpracuje z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz filharmonią szczecińską występując m.in. w bajkach „Królewna Śnieżka” oraz „Bajki Brzechwy”. Aktorka m.in. Wrocławskiego Teatru Młodych.

Aneta Masłowiec – wychowawca, opiekun grupy

Beata Oleszkiewicz – wychowawca