„Podkowa szczęścia, czyli w pogoni za marzeniem”

„Podkowa szczęścia, czyli w pogoni za marzeniem”
10 marca 2016 wtm-admin

WTM_Podkowa_FB_CoverPhoto

spektakl dla przedszkoli i klas 0-3

Dostępny w ramach programu Szkoła w Mieście we Wrocławskim Klubie Anima

czas trwania: 55 min

materiały edukacyjne: magiczna podkowa przed spektaklem + karta pracy dla każdego dziecka po spektaklu

o spektaklu:

Młody krasnal Podróżnik kończy właśnie 118 lat. Jego wymarzonym prezentem jest bilet na Antarktydę. Zamiast niego otrzymuje jednak zagadkową podkowę. Rozczarowany wyrusza w podróż, która odmieni jego życie. Przeżywając rozmaite przygody nie tylko poznaje nowe kultury, ale także dowiaduje się, co w życiu jest ważne. Odkrywa, czym jest dobro i przyjaźń, stając się w końcu…

Dzięki historii Podróżnika dzieci dowiedzą się, jak ważne jest, aby być w życiu dobrym. Dlaczego warto mieć marzenia i dążyć do ich spełniania. Razem z młodym, rezolutnym krasnalem nauczą się szacunku dla odmienności, poznając temat wielokulturowości.

Folder reklamowy

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA:

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Warsztaty wprowadzają dzieci w świat teatru od kulis. Tuż po spektaklu młodzi widzowie nie tylko zgłębią podstawowe pojęcia takie jak: scena, kurtyna, horyzont czy scenografia, ale i odbędą wycieczkę podczas której staną na scenie, wejdą do garderoby, czy z bliska obejrzą scenografię, kostiumy i rekwizyty. Ponadto przed uczestnikami stanie wyzwanie – zmierzą się z ćwiczeniami, które wykonują aktorzy przygotowując się do roli. Wspólnie rozgrzejemy aparat mowy tak, by głośno i wyraźnie mówić. Rozgrzejemy wyobraźnię wykonując ćwiczenia w świecie niewidzialnych przedmiotów, pracując na emocjach, zamieniając się w krasnale, o różnych osobowościach i przenosząc w rozma- ite miejsca tylko dzięki umiejętności twórczego spojrzenia na rzeczywistość. Będzie dużo miejsca na spontaniczność, z uśmiech, ruch, kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia utrzymane w konwencji spektaklu – w ćwiczeniach poruszamy się wśród barwnych osobowości krasnali wrocławskich.