Ekstremalny Pokaz Tańca
Uroczyste Otwarcie Budynku Dyrekcji
Stoczni Cesarskiej
w Gdańsku

Na zaproszenie zarządu Stoczni Cesarskiej reżyser, choreograf Magdalena Nitka stworzyła unikatowy spektakl rozpoczynający uroczystość otwarcia Budynku Dyrekcji. Spektakl zaczynali szczudlarze, potem na ścianie tańczyli aerialiści, w oknach i na dachu tancerze przeróżnych stylów. Oprócz zapierających dech umiejętności, nade wszystko odpowiedzialnością odzwierciedlona została tutaj historia i wielkość dziedzictwa z nadzieją niosącą nowe historie.

Był to dla nas bardzo ważny spektakl. Godziny studiowania historii Stoczni, wsłuchania się w Ducha, który był siłą do jakże ważnych wydarzeń dla dzisiejszej ludzkości. Ogrom wartości, siły i miłości sprawczej.

Podczas spektaklu, po raz pierwszy, po tylu latach został puszczony zegar na wieży Dyrekcji. Po zakończonej sztuce szczudlarze Teatru Młodych uroczyście podali nożyce Pani Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandrze Dulkiewicz i zarządowi Stoczni Cesarskiej. Oficjalnie Budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej został otwarty.
„Po 16 miesiącach intensywnej pracy jesteśmy niezwykle dumni, że zakończyliśmy renowację tego ważnego zabytkowego budynku. Dzięki zaangażowaniu wielu organizacji i osób udało nam się rozpocząć nowy rozdział budynku, ważnego nie tylko dla historii Gdańska, ale także dla Polski.”