KAROLINA POTAKOWSKA

Manager projektów Teatru Młodych.

Tancerka, aktorka, tancerka na szczudłach i fireshow.

Karolina Potakowska jest wszechstronną tancerką, mistrzynią salsy, menadżerem projektów, kobietą dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jest ściśle związana z organizacją Akademii Artystycznej oraz Teatru Młodych. 

Z wykształcenia jest Inżynierem Produkcji oraz Magistrem Zarządzania Finansami (Politechnika Gdańska). Całe życie związana jest zarówno z sektorem kultury i ekonomii.

Karolina swoją przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka, uczęszczając na lekcje baletu i tańca nowoczesnego. W salsie i tańcach latynoamerykańskich zakochała się jako nastolatka. Aktualnie należy do ścisłej czołówki polskich tancerzy. Umiejętności taneczne i trenerskie rozwijała pod okiem choreografów oraz pedagogów tańca, wspaniałych tancerzy z całego świata m. in. Frankie Martinez, Eddie Torres, Griselle Ponce.

Oprócz prowadzenia zajęć, warsztatów, tworzenia choreografii, Karolina występuje na deskach Teatru dzieląc się z widzami swoją dojrzałością, pięknem, niesamowitym wachlarzem emocji i przeżyć. Tańczyła m.in. w:

Jest również głównym menadżerem Musicalu Kosmos oraz Musicalu Co Ty Powiesz.

Koordynuje zarówno duże produkcje, jak spektakle wystawiane na największych scenach w Polsce (np. Gdański Teatr Szekspirowski, CKK Jordanki w Toruniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu), jak również małe kameralne wydarzenia, jak gala zakończenia roku szkolnego Akademii Artystycznej, czy spektakle z wykorzystaniem ognia podczas miejskich uroczystości.

Karolina charakteryzuje się tym, że całym sercem angażuje się we wszystko, co robi, a taniec jest jej wielką pasją.

Na co dzień, wykorzystuje bogate doświadczenie, zdobyte na polu biznesu i sztuki. Z lekkością łączy oba te światy.

Spektakl DUCHOWY BAL, Nidzica 2023 r.