KATARZYNA WENTA

Aktorka, tancerka, akrobatka powietrzna wall dance i aerial hoop, tancerka na szczudłach i fireshow.

Manager ds. sprzedaży projektów artystycznych, twórca filmów i teledysków teatru.

Tańczyła w głównym składzie:

  • Spektaklu „ŻycieNie”
  • Musicalu “Król Lew”,
  • Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem “Krańce” i “Lustro”,
  • MUSICALU “KOSMOS”  (główna rola),
  • MUSICALU “CO TY POWIESZ” (główna rola),
  • podniebnym spektaklu akrobatycznym “Duchowy Bal”.
  • Jest też w głównej obsadzie tworzonego obecnie “Musicalu Belweder Antropon”.

Kasia trenuje akrobatykę powietrzną m.in. Wall Dance. Swoje zamiłowanie do piękna, sztuki, tańca i adrenaliny mogła połączyć grając w podniebnym spektaklu akrobatycznym “Duchowy Bal”, którego premiera miała miejsca na zabytkowym, XV wiecznym zamku krzyżackim w Nidzicy. Ponadto uwielbia wykonywać partnerowania taneczne oraz wyrzuty akrobatyczne, które są piękne, widowiskowe, ale wymagające dużej odwagi i świadomości ciała.

Kasia jest charyzmatyczną osobą nie tylko w życiu, ale i na scenie. Gdy tańczy zabiera widza ze sobą w świat, który tworzy, a tam może on poznawać i współodczuwać emocje.

Prawdą jest, że Kasia uwielbia kraść uwagę widza i czerpie z tego dziką satysfakcję. Cechuje ją prawda, w każdym geście, ruchu i słowie.

Emocjonalność i wszechstronność taneczna pozwala jej rozmawiać na scenie na światowym poziomie.

Katarzynę cechuje wszechstronność taneczna. Posługuje się technikami tańca Hip Hop, street dance, tańca jazzowego, tańca modern, floorwork, waackingu, tańca klasycznego oraz elementami akrobatycznymi. Nieobce są jej polskie tańce narodowe oraz ludowe. Występowała między innymi na światowym festiwalu w Belgii „35 Festival Mondial de Folklore”.

Poza pracą w teatrze jest choreografem, trenerem i pedagogiem prowadząc dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy taneczne w Akademii Artystycznej. Jest twórcą, reżyserem, montażystką video projektów tanecznych. Kasia jest bombą pozytywnej energii. Szeroki uśmiech i szaleństwo to jej drugie imię. Jeżeli zobaczycie kogoś, kto tańczy salsę na szczudłach i jeszcze z ogniem w ręku na pokazach fireshow – tak to ona.

Jeśli by mogła to tańczyłaby na ścianach… I w sumie robi to!

Kasia w roli Platii, Musical CO TY POWIESZ, Gdański Teatr Szekspirowski