Krystian Hintzke

Aktor, tancerz, mistrz skoków i piruetów, akrobata powietrzny wall dance, aerial hoop, tancerz fire show.

Manager ds. marketingu, zajmuje się promocją teatru w sieci, kreuje kampanie i social marketing, tworzy filmy i teledyski teatru.

Wszechstronny tancerz i aktor Teatru Młodych.
Tańczył w spektaklu:

Tańczył wielokrotnie m.in. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, CKK Jordanki w Toruniu, Teatrze Muzycznym w Poznaniu czy Filharmonii Kaszubskiej

Backstage, DUCHOWY BAL, Nidzica 2023

Ponadto jako tancerz i choreograf stale bierze udział również w innych projektach realizowanych przez Teatr Młodych m.in. tańczył w oprawach artystycznych pokazów mody, festiwali, realizował reklamy, tworzył scenografię, nagrania promocyjne, czy tańczył w pokazach tańca z ogniem Fireshow.

Krystiana, cechuje wszechstronność taneczna. Posługuje się techniką: tańca klasycznego, tańca jazzowego, tańca modern, street dance, elementami akrobatycznymi. Kiedy tworzy uwielbia czerpać z różnych stylów tańca oraz kultur tanecznych. Nieobcy również jest mu taniec z ogniem czy podniebny teatr akrobatyczny (aerialhoop, taniec na linach)

Krystian Hintzke, jako tancerz i choreograf pracuje na co dzień w Akademii Artystycznej ucząc tańca jazzowego. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje również gościnnie na warsztatach w Polsce.

Kiedy tańczy, wkłada w to całe swoje serce. Zachwyca dynamiką, pięknymi skokami, a przede wszystkim autentycznością. Poprzez taniec wyraża emocje, którymi budzi w ludziach wrażliwość. W pracy z ludźmi stara się im przekazywać dalej całą zdobytą wiedzę oraz doświadczenie.

Warsztat oraz umiejętności zdobył pod okiem Magdaleny Nitka. Ponadto swoją wiedzę oraz umiejętności trenerskie pogłębiał u różnych pedagogów, oraz choreografów w Polsce i na Świecie m.in. w Milenium Dance Complex w Los Angeles.